Tre insättningsbonusar hos SverigeAutomaten varje matchdag under fotbolls-VM


Sverigeautomaten sajtHos SverigeAutomaten firar man fotbolls-VM på flera olika vis, och ett av dem är att dela ut insättningsbonusar under varenda VM-matchdag. Ett riktigt bra erbjudande oavsett om man har dragits in i fotbollsyran eller om man föredrar att hålla sig utanför.

Skaffa upp till €600 i bonus varje matchdag

Du får bonus på de tre första insättningar du gör efter klockan 18:00 CET på en matchdag. Du behöver dock inte stressa och göra dem innan midnatt, för hos SverigeAutomaten räknas det som speldag ända fram till klockan 06:00 CET på morgonen efter. Det är bara insättningar på €100 eller mer som ger bonus.

  • Du får 10% bonus upp till €100 på din första insättning.
  • Du får 25% bonus upp till €200 på dina andra insättning.
  • Du får 50% bonus upp till €300 på din tredje insättning.

Återstående matchdagar i FIFA World Cup 2014

Svenska tider

Datum Starttid Lag Spelplats
15 juni 03.00 Elfenbenskusten – Japan RECIFE
15 juni 18.00 Schweiz – Ecuador BRASILIA
15 juni 21.00 Frankrike – Honduras PORTO ALEGRE
15 juni 24.00 Argentina – Bosnien RIO DE JANEIRO
16 juni 18.00 Tyskland – Portugal SALVADOR
16 juni 21.00 Iran – Nigeria CURITIBA
16 juni 24.00 Ghana – USA NATAL
17 juni 18.00 Belgien – Algeriet BELO HORIZONTE
17 juni 21.00 Brasilien – Mexiko FORTALEZA
17 juni 24.00 Ryssland – Sydkorea CUIABA
18 juni 18.00 Australien – Holland PORTO ALEGRE
18 juni 21.00 Spanien – Chile RIO DE JANEIRO
18 juni 24.00 Kamerun – Kroatien MANAUS
19 juni 18.00 Colombia – Elfenbenskusten BRASILIA
19 juni 21.00 Uruguay – England SAO PAOLO
19 juni 24.00 Japan – Grekland NATAL
20 juni 18.00 Italien – Costa Rica RECIFE
20 juni 21.00 Schweiz – Frankrike SALVADOR
20 juni 24.00 Honduras – Ecuador CURITIBA
21 juni 18.00 Argentina – Iran BELO HORIZONTE
21 juni 21.00 Tyskland – Ghana FORTALEZA
21 juni 24.00 Nigeria – Bosnien CUIABA
22 juni 18.00 Belgien – Ryssland RIO DE JANEIRO
22 juni 21.00 Sydkorea – Algeriet PORTO ALEGRE
22 juni 24.00 USA – Portugal MANAUS
23 juni 18.00 Holland – Chile SAO PAOLO
23 juni 18.00 Australien – Spanien CURITIBA
23 juni 22.00 Kroatien – Mexiko RECIFE
23 juni 22.00 Kamerun – Brasilien BRASILIA
24 juni 18.00 Costa Rica – England BELO HORIZONTE
24 juni 18.00 Italien – Uruguay NATAL
24 juni 22.00 Grekland – Elfenbenskusten FORTALEZA
24 juni 22.00 Japan – Colombia CUIABA
25 juni 18.00 Bosnien – Iran SALVADOR
25 juni 18.00 Nigeria – Argentina PORTO ALEGRE
25 juni 22.00 Ecuador – Frankrike RIO DE JANEIRO
25 juni 22.00 Honduras – Schweiz MANAUS
26 juni 18.00 Portugal – Ghana BRASILIA
26 juni 18.00 USA – Tyskland RECIFE
26 juni 22.00 Algeriet – Ryssland CURITIBA
26 juni 22.00 Sydkorea – Belgien SAO PAOLO
       
28 juni 18.00 Åttondelsfinal 1, 1A-2B BELO HORIZONTE
28 juni 22.00 Åttondelsfinal 2, 1C-2D RIO DE JANEIRO
29 juni 18.00 Åttondelsfinal 3, 1B-2A FORTALEZA
29 juni 22.00 Åttondelsfinal 4, 1D-2C RECIFE
30 juni 18.00 Åttondelsfinal 5, 1E-2F BRASILIA
30 juni 22.00 Åttondelsfinal 6, 1G-2H PORTO ALEGRE
01 juli 18.00 Åttondelsfinal 7, 1F-2E SAO PAOLO
01 juli 22.00 Åttondelsfinal 8, 1H-2G SALVADOR
       
04 juli 18.00 Kvartsfinal 1, vinnare Å5-Å6 RIO DE JANEIRO
04 juli 22.00 Kvartsfinal 2, vinnare Å1-Å2 FORTALEZA
05 juli 18.00 Kvartsfinal 3, vinnare Å7-Å8 BRASILIA
05 juli 22.00 Kvartsfinal 4, vinnare Å3-Å4 SALVADOR
       
08 juli 22.00 Semifinal 1, vinnare K2-K1 BELO HORIZONTE
09 juli 22.00 Semifinal 2, vinnare K4-K3 SAO PAOLO
       
12 juli 22.00 Bronsmatch BRASILIA
       
13 juli 21.00 Final RIO DE JANEIRO
Uppdaterad: